Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2010-02-19 Piątek z "Wspólną Ziemią"

Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" wspólnie z Sopocką Szkołą Wyższą zapraszają już dzisiaj (19.02) na otwarte spotkanie dyskusyjne pod hasłem "Organizacje pracownicze a społeczeństwo obywatelskie, czyli po co nam związki zawodowe?". Spotkanie odbędzie się w Wydziale Zamiejscowym SSW w Chojnicach, ul. Młodzieżowa 44. Początek o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Spotkanie, będące elementem projektu "Mam prawo wiedzieć, Mam prawo decydować" ma na celu zaprezentowanie uczestnikom różnych możliwych scenariuszy udziału obywateli w życiu społecznym poprzez aktywność w związkach zawodowych. Głównym gościem spotkania będzie Jarosław Urbański z Poznania, działacz społeczny, sekretarz Komisji Krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego "Inicjatywa Pracownicza", socjolog, autor wielu publikacji popularnonaukowych i naukowych opisujących ruchy społeczne w Polsce i na świecie. Dyskutowane będą różne, często bardzo odmienne, strategie ruchu pracowniczego oraz wpływ realizacji poszczególnych z nich na sytuację pracowników. Podczas spotkania przewidziana jest prezentacja krótkiego filmu dokumentalnego, funkcjonował też będzie kiermasz wydawnictw związkowych oraz punkt porad w zakresie Kodeksu Pracy.

Dyskusja ma poruszać wszelkie mniej lub bardziej drażliwe kwestie związane ze związkami zawodowymi. Czy związki są pracownikom potrzebne? Jeśli tak, to jakie cele powinny realizować? Czy związkowe etaty są w porządku? Czy ja, zwykły Iksiński, mogę mieć wpływ na to co robi centrala związku, którego jestem członkiem? Itp. itp. Oprócz dyskusji będą także praktyczne wskazówki jak się zorganizować w zakładzie pracy, jak założyć komisję zakładową lub środowiskową, jak skutecznie egzekwować przysługujące prawa lub walczyć o poprawę sytuacji pracowników.

Również dziś Stowarzyszenie „Wspólna Ziemia” zaprasza na imprezę przy muzyce elektronicznej, która o godzinie 20:00 rozpocznie się w pubie „U Kornela” (blaszak, ul. Młodzieżowa 35). Zagra dj Monster z Poznania, Recklessman oraz Disease. Wstęp na tę imprezę 8 zł.


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum