Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2010-11-09 Konkurs plastyczny RE-BOMBKA

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI  szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego do udziału w II edycji konkursu plastycznego „RE-BOMBKA”.

Tradycja własnoręcznego wykonywania zabawek choinkowych jest dalej żywa w naszym regionie. Pragnąc ją podtrzymywać, namawiamy Was do tworzenia ozdób choinkowych z naturalnych materiałów oraz tych nadających się do recyklingu, np. plastiku, metalu, szkła... Na pewno to niekonwencjonalne podejście do ozdób choinkowych zainspiruje Was do stworzenia wspaniałych dzieł!

Zachęcamy do zapoznania się z alternatywnymi metodami powtórnego wykorzystania materiałów, które na pierwszy rzut oka wydają się niepotrzebne, kształtując w ten sposób postawy przyjazne środowisku naturalnemu. Jest to wyśmienita okazja do rozwoju kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych. Prace laureatów konkursu będą wyeksponowane na choince przy ul. Rajskiej w Gdańsku! Prosimy o tworzenie ozdób odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Drzewko zostanie przyozdobione łańcuchami świetlnymi z energooszczędnych diod (LED) zasilanymi energią słońca oraz przez napęd rowerowy.

Terminarz konkursu:

30 listopada – termin dostarczenia ozdób choinkowych na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43-46, 80-837 Gdańsk wraz z formularzami zgłoszeniowymi;

3 grudnia – ogłoszenie wyników konkursu

Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie internetowej www.ciee-gda.pl w dziale KONKURSY.

Konkurs realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku został objęty patronatem medialnym przez portal ZielonaLekcja.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału życząc miłej zabawy podczas tworzenia!


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum