Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2010-11-17 Zaplanuj Chojnice

Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" zaprasza uczniów i nauczycieli chojnickich szkół do udziału w edukacyjnej akcji "Zaplanuj Chojnice" realizowanej w ramach projektu "Mam prawo wiedzieć, Mam prawo decydować".

Przedstawiciele organizacji chętnie odwiedzą zainteresowane klasy oraz inne zorganizowane grupy, które zechcą wysłuchać krótkiej (godzina lekcyjna) prelekcji na temat zasad planowania miejskiej przestrzeni i możliwości udziału obywateli w tym procesie. Oferta dla szkół znajduje się tutaj. Udział uczniów w projekcie jest bezpłatny.

Stowarzyszenie wydało tematyczną ulotkę, która - jak informuje jej pierwsza strona - zawiera "wszystko co należy wiedzieć o planowaniu przestrzennym oraz o przysługującym obywatelom prawie do współdecydowania o przestrzeni miejskiej". W załączeniu zamieszczamy plik pdf z elektroniczną wersją ulotki, jaką organizacja wydała właśnie pod hasłem "Zaplanuj Chojnice". Ulotka zawiera podstawowe informacje o procesie planowania przestrzennego. Jej papierowa wersja dostępna jest m.in. w sklepie ekologicznym GreenMore (ul. Piłsudskiego 14) oraz w Promocji Chojnic (Stary Rynek).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt „Mam prawo wiedzieć, Mam prawo decydować” dofinansowany został przez holenderską fundację Stichting Kienkeurig z partnerskiego miasta Waalwijk w ramach realizacji konkursu „Projekt Chojnice 2010”. Współorganizatorem konkursu był Urząd Miejski w Chojnicach, zaś patronat medialny nad nim objęła „Gazeta Pomorska”.


Fotogaleria:
Zaplanuj Chojnice
Pliki do pobrania:
ulotka Zaplanuj Chojnice (1,659 kB)

Drukuj treść

Zobacz archiwum