Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2011-07-28 Zaklejane gniazda i pisklęta

Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" zwróciło się dziś do Starostwa Powiatowego w Chojnicach z wnioskiem o pilną interwencję w związku z zaklejaniem gniazd chronionych gatunków ptaków - kawek i jerzyków - w ocieplanych budynkach na terenie Brus i Chojnic.

Gniazda jerzyków zaklejane są przy okazji remontu i ocieplania elewacji budynków mieszkalnych przy ul. Filomatów 1, ul. Młodzieżowej 3 oraz ul. Warszawskiej 22 w Chojnicach. Natomiast gniazda kawek zagrożone są z powodu remontu budynków przedszkola oraz zespołu szkół w Brusach. O fakcie niszczenia gniazd z lęgami poinformowana została także Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chojnicach.

 

SPOROSTOWANIE

W dniu wczorajszym (28.07) zostaliśmy poinformowany przez prezesa Chojnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, iż ocieplany blok przy ulicy Filomatów 1 należy do tej instytucji (a nie jest - jak błędnie podaliśmy - budynkiem administrowaną przez wspólnotę mieszkaniową). Prezes Chmurzyński poinformował nasze stowarzyszenie, że omawiał temat jerzyków z RDOŚ i że populacja tych ptaków była brana pod uwagę podczas prac remontowych w w/w budynku. Za podanie błędnych informacji serdecznie przepraszamy.


Fotogaleria:
kolonia kawek / Brusy

Drukuj treść

Zobacz archiwum