Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2012-03-09 Ostatnia książka do wygrania

W tym tygodniu kończymy nasz konkurs z okazji piętnastolecia istnienia Stowarzyszenia "Wspólna Ziemia". Do wygrania ostatnia, piętnasta już, książka. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie.

Jak brzmiał tytuł nieregularnego biuletynu wydawanego przez Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" w latach 1998 - 2002? Gazetka składała się na ogół z czterech stron formatu A4, dystrybuowana była bezpłatnie w Chojnicach i okolicznych gminach. Trafiała też do wielu miast w Polsce, w których dystrybuowały ją zaprzyjaźnione organizacje ekologiczne. Ukazało się ponad 20 numerów, w których poruszano tematykę ochrony przyrody, antymilitaryzmu, praw człowieka oraz niezależnej kultury.

Tym razem do wygrania jest książka pt. "Zaprzyjaźnij się z dżdżownicą" autorstwa Małgorzaty Kowalskiej. Książka stanowi zbiór ciekawych eksperymentów oraz informacji związanych z rolnictwem ekologicznym: uprawie zgodnej z naturą, ekologicznej żywności, starych odmianach drzew owocowych i tradycyjnych rasach zwierząt, bioróżnorodności na wsi oraz ekorolnikach - pasjonatach. Przeznaczona głównie dla dzieci, będzie również inspiracją dla nauczycieli oraz rolników ekologicznych zajmujących się edukacją we własnym gospodarstwie.

Szczegóły konkursu znajdziesz na portalu www.chojnice24.pl.


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum