Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2012-03-20 W sobotę spotkanie założycielskie POPPCh

W najbliższą sobotę, 24 marca, w Chojnicach odbędzie się spotkanie założycielskie Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Chojnickiego połączone z sesją wyjazdową Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Miejscem spotkania i obrad będzie Szkoła Rolnicza przy ul. Dworcowej 1 - 5 w Chojnicach, początek o godzinie 11:00.

Zaproszenie do współtworzenia Porozumienia adresowane jest do wszystkich lokalnych organizacji pozarządowych. Grupa Inicjatywna na rzecz powołania POPPCh, złożona z przedstawicieli ośmiu organizacji, zaprasza do udziału w sobotnim spotkaniu delegacje stowarzyszeń, fundacji, klubów oraz innych podmiotów tzw. trzeciego sektora z terenu powiatu chojnickiego. Celem samego spotkania jak i główną ideą powołania Porozumienia jest wzmocnienie sektora pozarządowego w powiecie chojnickim poprzez integrację jego działaczy, organizowanie dla nich tematycznych szkoleń dotyczących różnych aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych, świadczenie pomocy doradczej i organizacyjnej, wypracowanie powiatowej reprezentacji sektora pozarządowego, która stanie się partnerem do współpracy i negocjacji z władzami samorządowymi oraz innymi podmiotami życia społecznego.

W pierwszej części sobotniego spotkania założycielskiego POPPCh uczestniczyć będę członkowie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z pracy na rzecz organizacji pozarządowych. Goszczący w Chojnicach na sesji wyjazdowej członkowie PROP omówią m.in. tematykę obowiązku konsultowania z organizacjami pozarządowymi projektów aktów prawa miejscowego przez samorządy terytorialne, tematykę rocznych programów współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi, bardzo problematyczną tematykę podziału samorządowych dotacji dla organizacji itp. Szczegółowy program spotkania w załączeniu.

Bardzo prosimy o uczestnictwo w tym ważnym dla organizacji pozarządowych powiatu chojnickiego spotkaniu oraz o potwierdzenie udziału poprzez wysłanie e-maila lub kontakt telefoniczny ze wskazanym poniżej tymczasowym sekretariatem POPPCh.

Do zobaczenia!

Grupa Inicjatywna na rzecz powołania
Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Chojnickiego:
 
Mariusz Brunka – Fundacja Fuhrmanna
Jacek Studziński – Projekt Chojnicka Samorządność
Marzena Maria Szyca – Polski Związek Głuchych w Chojnicach
Marek Wituszyński – Fundacja Ekologiczna Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej
Radosław Sawicki – Stowarzyszenie „Wspólna Ziemia”
Michał Karpiak – Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej
Krzysztof Zabrocki – Zaborskie Towarzystwo Naukowe
Marcin Wałdoch – Stowarzyszenie Arcana Historii
 

Tymczasowy sekretariat POPPCh:
tel.: 660040248

Fotogaleria:
cooperation is better then conflict / współpraca jest lepsza od konfliktu
Pliki do pobrania:
program spotkania (30 kB)

Drukuj treść

Zobacz archiwum