Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2013-03-12 We will (not) rock you!

Podczas ostatniego spotkania zarządu stowarzyszenia "Wspólna Ziemia" (9.03) jego członkowie podjęli decyzję o rezygnacji z przyznanych przez lokalne samorządy dotacji na tegoroczną edycję cyklu koncertów rockowych pod hasłem "We will rock you!". Chojnickie Starostwo Powiatowe zaoferowało wsparcie w kwocie 1.000 zł, zaś Miasto Chojnice zaproponowało dotację w wysokości 2.000 zł.

W skierowanym do Starostwa Powiatowego konkursowym wniosku o dotację wykazaliśmy planowane koszty organizacji sześciu koncertów w Chojnicach na poziomie 66.300 zł, z czego 34.100 zł planowaliśmy pozyskać od samorządu. Stanowić miało to 51,4% kosztów zadania. Resztę planowaliśmy uzbierać z biletów, których cena miała być atrakcyjna i nie przekraczać 15 zł. Przygotowany przez nas budżet był precyzyjny i klarowny, wskazaliśmy koszty zaproszenia i organizacji koncertów takich gwiazd jak Akurat, Strachy na Lachy, Dezerter, R.U.T.A., Paraliż Band i Natural Dread Killaz. Przyznana przez Starostwo kwota 1.000 zł nie pokryłaby nawet połowy kosztu zaproszenia najtańszego z zespołów.

Liczyliśmy na wyższe wspracie od Miasta Chojnice. Nasz konkursowy wniosek skierowany do Urzędu Miasta, który także opiewał na 34.100 zł (51,4% wartości projektu), przepadł w konkurencji głównie z kulturą kaszubską. Złożyliśmy więc wniosek o tzw. "mały grant", redukując ilość planowanych koncertów z sześciu do trzech i zmniejszając budżet do 10.000 zł. Burmistrz postanowił przyznać nam 1/5 część tej kwoty, czyli 2.000 zł. Wobec tego, w związku z równie symboliczną jak w przypadku Starostwa kwotą dofinansowania projektu zaproponowaną przez Miasto Chojnice, zmuszeni byliśmy zrezygnować z realizacji projektu "We will rock you!" w roku 2013.


Fotogaleria:
Vavamuffin 2012 / Chojnice
Vavamuffin 2012 / Chojnice
Vavamuffin 2012 / Chojnice

Drukuj treść

Zobacz archiwum