Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2013-03-25 Obywatele z ekoinicjatywą w Rosji

W dniach od 21 do 23 marca Radosław Sawicki, prezes "Wspólnej Ziemi", uczestniczył w pierwszej części szkolenia dla działaczy ekologicznych z Polski i Rosji.

W Zielenogradsku, na terenie Obwodu Kaliningradzkiego, spotkało się łącznie dwadzieścia osób, które połączył transgraniczny projekt zatytułowany "Obywatele z ekoinicjatywą". Projekt realizowany jest przez organizację Eko-Inicjatywa z Kwidzyna w partnerstwie z rosyjską organizacją Ekoobrona! (Ekozaszczita!). Łącznie odbędzie się pięć polsko - rosyjskich spotkań. Kolejne, drugie, zaplanowano na pierwszą połowę kwietnia, odbędzie się tym razem w okolicach Kwidzyna.

W Zielenogradsku działacze z Rosji i Polski poznawali aktywne metody edukacji ekologicznej. Zajęcia odbywały się w zaprzyjaźnionej szkole oraz w plenerze. Uczestnicy pracowali w małych grupach, a także kolektywnie - jako jeden dwudziestoosobowy zespół. Oprócz ćwiczeń i gier służących doskonaleniu warsztatu ekoedukatorów, gospodarze zaprezentowali także realizowane przez siebie kampanie ekologiczne oraz zapewnili atrakcyjny program artystyczny dla polskich gości.


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum