Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2013-06-12 Obywatele z ekoinicjatywą

W dniach od 6 do 8 czerwca w Miłosnej koło Kwidzyna odbyło się kolejne, trzecie już, spotkanie szkoleniowe zorganizowane w ramach polsko - rosyjskiego projektu "Obywatele z ekoinicjatywą".

Celem realizacji projektu "Obywatele z ekoinicjatywą" jest wykreowanie sieci współpracy edukatorów w Polsce Północnej i Obwodzie Kaliningradzkim. Do udziału w projekcie zaproszono osoby, które posiadają doświadczenie w pracy edukacyjnej lub planują swój rozwój zawodowy w kierunku edukacji pozaformalnej (pozaszkolnej). Wśród dwudziestu uczestników znalazł się także Radosław Sawicki ze stowarzyszenia "Wspólna Ziemia". Organizatorem cyklu szkoleń jest stowarzyszenie Eko-Inicjatywa z Kwidzyna. Po wdrożeniu różnych form wsparcia, przewidzianego w ramach projektu, jego uczestnicy otrzymają certyfikat edukatora ekologicznego.

W pensjonacie w Miłosnej i w lasach w okolicy Kwidzyna uczestnicy szkolenia poznawali metody pracy edukatorskiej w terenie. Odbyły się także warsztaty fotografii przyrodniczej oraz szkolenie na temat organizacji "zielonych wydarzeń", czyli imprez, podczas organizacji i realizacji których przestrzegane są zasady zrównoważonego rozwoju. Na zakończenie spotkania zorganizowano warsztat tworzenia papieru czerpanego z makulatury.


Fotogaleria:
fot. Ewelina Biedrońska
fot. Ewelina Biedrońska
fot. Ewelina Biedrońska

Drukuj treść

Zobacz archiwum