Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2013-06-29 "Lasy świata i ich mieszkańcy" w Silnie

W dniach 18–28 czerwca 2013 r.w Wiejskim Domu Kultury w Silnie gościła fotograficzna wystawa zatytułowana „Lasy świata i ich mieszkańcy”. Współorganizatorem ekspozycji była "Wspólna Ziemia".

Wystawa jest elementem kampanii "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" realizowanej przez Polską Zieloną Sieć. Została przygotowała we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do Silna wystawa została przewieziona bezpośrednio z Chojnickiego Domu Kultury, gdzie oglądać ją można było w pierwszej połowie czerwca (informacja tutaj).

Wystawa "Lasy świata i ich mieszkańcy" pozwala zapoznać się z zagadnieniami takimi jak: deforestacja, utrata bioróżnorodności, monokultury leśne, intensyfikacja rolnictwa ale również dobre praktyki w ochronie lasów. Dzięki wystawie można dowiedzieć się także, jak przez swoje decyzje konsumenckie można ograniczyć negatywny wpływ na stan lasów na świecie. W tym celu Polska Zielona Sieć opracowała Dekalog odpowiedzialnego konsumenta zasobów leśnych.

 

fot. Edyta Barwina / WDK w Silnie


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum