Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2014-02-10 Zieloni prosumenci zamiast monopoli?

Ponad trzydzieści osób wzięło udział w spotkaniu poświęconym demokracji energetycznej, które w miniony czwartek (6.02) w Chojnicach zorganizowało stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" razem z Urzędem Gminy Chojnice.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli prelegenci z Gdańska i Warszawy: Beata Maciejewska z Fundacji Przestrzenie Dialogu, Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu oraz Michał Kitkowski, przedsiębiorca z branży odnawialnych źródeł energii. Przedstawili oni teoretyczne i praktyczne aspekty rozwoju zielonej energetyki w Europie i na świecie. Omówili także sytuację OZE w Polsce, szczególnie w kontekście zablokowanej od kilku lat "ustawy o OZE". Dużo uwagi prelegenci poświęcili także omówieniu możliwości prawnych oraz technologicznych dotyczących postępującego na świecie procesu zastępowania trujących energetycznych monopoli węglowych sieciami rozproszonych "obywatelskich" źródeł zielonej energii.

Więcej o demokracji energetycznej przeczytać można tutaj.

W spotkaniu udział wzięło liczne grono samorządowców z regionu, a także przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy.

Relacje ze spotkania przeczytać można tutaj, tutaj oraz tutaj.


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum