Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2015-11-06 Chojnickie Studio Protokołu i Stenogramu

Ostatnie wydarzenia związane z ujawnionymi kulisami prywatyzacji przedszkola "Skrzaty" w 2012 roku zainspirowały nas do zorganizowania rekonstrukcji historycznej na bazie zachowanych stenogramów z posiedzeń tzw. komisji konkursowej.

Poniżej prezentujemy pismo, jakie w związku z pomysłem wystosowaliśmy do Urzędu Miejskiego w Chojnicach:

W imieniu Stowarzyszenia Ekologiczno - Kulturalnego "Wspólna Ziemia", na podstawie zapisów Rocznego programu współpracy Gminy Miejskiej Chojnice z organizacjami pozarządowymi, zwracam się z wnioskiem o umożliwienie zorganizowania w dniu 13 listopada 2015 roku w budynku Ratusza rekonstrukcji historycznej, która polegać ma na odtworzeniu dramatycznych wydarzeń z dnia 25 maja 2012 roku. Prosimy o udostępnienie sali 408, w której odbyło się trzecie posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez burmistrza Miasta Chojnice celem wyłonienia najkorzystniejszej oferty prywatyzacji przedszkola "Skrzaty". Wnioskujemy o udostępnienie sali od godziny 16:00 do 18:00.

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia "Wspólna Ziemia" planują - na podstawie zachowanych stenogramów z w/w posiedzenia - wiernie odtworzyć przebieg wydarzeń z dnia 25 maja 2012 roku. W tym celu aktorzy - amatorzy wcielą się w role poszczególnych urzędników i radnych, którzy decydować mieli o najkorzystniejszej ofercie zbycia przedszkola "Skrzaty". Z podziałem na role odczytany będzie stenogram lub jego obszerne fragmenty. Całość zostanie utrwalona w formie zapisu video i zaprezentowana w okresie późniejszym szerokiej publiczności.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Radosław Sawicki

prezes Zarządu

Większość ról chojnickich radnych i urzędników jest już obsadzona, kilka jednak wciąż pozostaje do wzięcia. Chętnych do uczestnictwa w naszej aktorsko - historycznej zabawie zapraszamy do zgłaszania się mailowo, podając w tytule maila hasło "Chojnickie Studio Protokołu i Stenogramu (info@wspolnaziemia.org).


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum