Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2016-01-12 Zostań Strażnikiem Klimatu!

Martwią cię zmiany klimatu Ziemi i inne globalne problemy ekologiczno-społeczne? Chciał(a)byś zrobić coś dobrego dla ludzi i świata? Czujesz, że drzemie w tobie potencjał do bycia aktywist(k)ą, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK to prawdopodobnie w marcu spotkamy się na pierwszym z cyklu szkoleń Strażnicy Klimatu 2016.

Strażnicy Klimatu to jedyne w Polsce szkolenie z zakresu edukacji obywatelskiej przygotowujące kompleksowo osoby, które w swoim lokalnym środowisku chcą prowadzić działania dla ochrony klimatu.

Szkolenie Strażnicy Klimatu składa się z czterech trzydniowych (weekendowych) zjazdów, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznego prowadzenia działań społecznych. Osią szkoleń będą zagadnienia związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, jednak nabyte podczas wykładów i warsztatów kompetencje mają charakter uniwersalny i będą przydatne również na innych polach społecznej aktywności.

Program szkolenia:

  • Zjazd I (18-20 marca 2016 r.): warsztat motywacyjny, planowanie i prowadzenie kampanii społecznych.
  • Zjazd II (22-24 kwietnia): przyczyny i skutki zmian klimatycznych, wyzwania energetyki w dobie globalnego ocieplenia.
  • Zjazd III (13-15 maja): warsztat rzemiosła dziennikarskiego i współpracy z mediami, spotkanie z czołowymi klimatycznymi aktywistami, którzy opowiedzą o swoich kampaniach.
  • Zjazd IV (24-26 czerwca): aspekty prawne w działalności społecznej dla przyrody i klimatu.

Szkolenie to nie tylko duża porcja wiedzy. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną szansę od razu wykorzystać cenne umiejętności praktyczne w czasie planowanych, organizowanych i realizowanych wspólnie z prowadzącymi akcji na rzecz ochrony klimatu: działań edukacyjnych i happeningów (terminy do ustalenia z uczestnikami szkolenia).

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez ekspertów z poszczególnych dziedzin, posiadających bogate doświadczenie w działaniach w sektorze pozarządowym.

Udział w projekcie Strażnicy Klimatu jest nieodpłatny.

Poszczególne zjazdy odbywać się będą w miejscowości Benowo na Pomorzu. Uczestnicy mają zapewnione noclegi i wyżywienie. Pokrywają tylko koszty dojazdu na miejsce szkoleń.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu: studentów kierunków przyrodniczych, aktywistów ekologicznych, społeczników, przyrodników oraz reprezentantów lokalnych społeczności aspirujących do pełnienia funkcji lokalnych liderów. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby z rejonu Pomorza.

Rekrutacja do udziału w cyklu szkoleń Strażnicy Klimatu 2016 prowadzona jest na podstawie nadsyłanych wypełnionych kart zgłoszeniowych kandydatów.

Pobierz kartę zgłoszenia na Szkolenie (.doc)

Nabór na szkolenie trwa do 29 lutego 2016 r.
Ogłoszenie listy osób przyjętych na szkolenie nastąpi 4 marca 2016 r.

Koordynator szkolenia:
Radosław Sawicki, tel. 660 040 248
e-mail:
dublin77@gmail.com.

Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum