Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2016-04-27 Ryby żywcem zasypane?

Na poniedziałkowej (25.04) sesji Rady Miejskiej w Chojnicach radna Marzenna Osowicka (PChS) zasygnalizowała burmistrzowi problem zasypania - wraz z rybami i całym ekosystemem - stawu przy ulicy Derdowskiego. O fakcie tym nie wiedzieli nic ani urzędnicy starostwa powiatowego, ani urzędu miejskiego. Prawdopodobnie zarządca stawu zakopał go bez wymaganych pozwoleń.

Radna Marzenna Osowicka otrzymała alarmującą informację od jednego z mieszkańców Chojnic, który przekazał jej także pakiet zdjęć dokumentujących zasypanie stawu. Na fotografiach widać stłoczone, duszące się ryby, które wkrótce potem zostały żywcem pogrzebane. Dzisiaj (27.04) w godzinach porannych koparki odkopywały staw. Czy jednak paniczna, spowodowana publicznym wystąpieniem radnej, próba przywrócenia stanu pierwotnego przywróci życie ekosytemu? Raczej nie.

Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" wystosowało w dniu wczorajszym (26.04) pismo do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku z wnioskiem o podjęcie postępowania wyjaśniającego czy doszło do nielegalnego zasypania stawu w Chojnicach. O sprawie będziemy informować.

Sprawę opisał także lokalny portal chojnice24.pl.


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum