Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Sumienie Czarnej Owcy - blog Radka Sawickiego

Powrót

2016-04-11 Konkurs: za ile zagrał DJ Duraj?

Ogłaszam konkurs. Być może nawet ufunduję nagrodę dla jego zwycięzcy. Pytanie konkursowe jest następujące: za jaką kwotę Bogdan Duraj, didżej z Charzyków, poprowadził dyskotekę pod chmurką na płycie Starego Rynku podczas Dni Chojnic 2015?

Przyznam, że sam nie znam póki co odpowiedzi na to pytanie, ponieważ Roman Guzelak, prezes spółki samorządowej Promocja Regionu Chojnickiego, nie chce mi zdradzić tego sekretu. On wie na pewno, bo to Promocja Regionu Chojnickiego płaciła. Płaciła - dodam - publicznym groszem. Na początku marca zadałem prezesowi Romanowi Guzelakowi pytanie o wynagrodzenie wszystckich artystów występujących na Dniach Chojnic. Zrobiłem to zgodnie z trybem przewidzianym ustawą o dostępie do informacji publicznej. Bo odpowiedź stanowi informację publiczną. Ale pan Roman chyba nie zna tej ustawy, podobnie jak i Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Zasłaniając się "poufnością umów" wybiórczo odpowiedział na moje pytanie i znacznie przekroczył czas, jaki na odpowiedź daje mu KPA.

Dowiedziałem się jedynie, że Marek Torzewski otrzymał za swój występ na Dniach Chojnic 2015 kwotę netto 22.000 zł. Ale nie dowiedziałem się nic o wynagrodzeniu Bogdana Duraja, którego burmistrz Arseniusz Finster na swojej konferencji prasowej opisywał jako "legendę chojnickich dyskotek". Legenda może cenić się wysoko. No ale chyba nie wziął pan Bogdan więcej niż Marek Torzewski?!

Kiedy w 2012 roku Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia", któremu prezesuję, organizowało cykl koncertów pod hasłem "We will rock you!" najdroższym wykonawcą był z tego co pamiętam zespół Vavamuffin. Muzycy reggae z Warszawy skasowali 5000 zł. Ale ich ekipa złożona była z 12 osób, które musiały dojechać do Chojnic ponad 300 km. Pan Bogdan grał sam i musiał przywieźć swoje płyty raptem z Charzyków (6 km). Poza tym pan Bogdan nie bywał na pierwszych miejscach list przebojów, a Vavamuffin owszem. Więc chyba pan Bogdan nie wziął więcej niż Vavamuffin?!

Osobiście obstawiam zatem, że didżej Bogdan Duraj zagrał na Dniach Chojnic za nie więcej niż 800 zł netto. No, może wziął tysiaczka, ze względu na to, że robota była na nocną zmianę... A wy jak myślicie?! Propozycje proszę słać na adres info@wspolnaziemia.org podając w temacie hasło "DJ z Charzy". Gdy już otrzymam w końcu odpowiedź od prezesa Romana Guzelaka, wytypujemy zwycięzcę. Za takowego uznam tę osobę, która będzie najbliżej prawidłowej odpowiedzi*.

A tu link do nagrania portalu chojnice.com ze wspomnianej dyskoteki.

*z udziału w konkursie wyłączeni są Roman Guzelak i pozostali pracownicy Promocji Regionu Chojnickiego oraz burmistrz Arseniusz Finster, który także wie, ale nie chce powiedzieć...


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum