Wspólna Ziemia - Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /var/www/vhosts/wspolnaziemia.org/httpdocs/Smarty-2.6.26/libs/plugins/shared.make_timestamp.php on line 34 Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /var/www/vhosts/wspolnaziemia.org/httpdocs/Smarty-2.6.26/libs/plugins/modifier.date_format.php on line 53 2015-11-06 - Chojnickie Studio Protokołu i Stenogramu

Ostatnie wydarzenia związane z ujawnionymi kulisami prywatyzacji przedszkola "Skrzaty" w 2012 roku zainspirowały nas do zorganizowania rekonstrukcji historycznej na bazie zachowanych stenogramów z posiedzeń tzw. komisji konkursowej.

Poniżej prezentujemy pismo, jakie w związku z pomysłem wystosowaliśmy do Urzędu Miejskiego w Chojnicach:

W imieniu Stowarzyszenia Ekologiczno - Kulturalnego "Wspólna Ziemia", na podstawie zapisów Rocznego programu współpracy Gminy Miejskiej Chojnice z organizacjami pozarządowymi, zwracam się z wnioskiem o umożliwienie zorganizowania w dniu 13 listopada 2015 roku w budynku Ratusza rekonstrukcji historycznej, która polegać ma na odtworzeniu dramatycznych wydarzeń z dnia 25 maja 2012 roku. Prosimy o udostępnienie sali 408, w której odbyło się trzecie posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez burmistrza Miasta Chojnice celem wyłonienia najkorzystniejszej oferty prywatyzacji przedszkola "Skrzaty". Wnioskujemy o udostępnienie sali od godziny 16:00 do 18:00.

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia "Wspólna Ziemia" planują - na podstawie zachowanych stenogramów z w/w posiedzenia - wiernie odtworzyć przebieg wydarzeń z dnia 25 maja 2012 roku. W tym celu aktorzy - amatorzy wcielą się w role poszczególnych urzędników i radnych, którzy decydować mieli o najkorzystniejszej ofercie zbycia przedszkola "Skrzaty". Z podziałem na role odczytany będzie stenogram lub jego obszerne fragmenty. Całość zostanie utrwalona w formie zapisu video i zaprezentowana w okresie późniejszym szerokiej publiczności.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Radosław Sawicki

prezes Zarządu

Większość ról chojnickich radnych i urzędników jest już obsadzona, kilka jednak wciąż pozostaje do wzięcia. Chętnych do uczestnictwa w naszej aktorsko - historycznej zabawie zapraszamy do zgłaszania się mailowo, podając w tytule maila hasło "Chojnickie Studio Protokołu i Stenogramu (info@wspolnaziemia.org).


Fotogaleria:


Wiadomość pochodzi z serwisu wspolnaziemia.org