Wspólna Ziemia - Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /var/www/vhosts/wspolnaziemia.org/httpdocs/Smarty-2.6.26/libs/plugins/shared.make_timestamp.php on line 34 Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /var/www/vhosts/wspolnaziemia.org/httpdocs/Smarty-2.6.26/libs/plugins/modifier.date_format.php on line 53 2016-04-27 - Jesteśmy ryzykiem inwestycyjnym!

Po porozumieniach z Paryża świat nieco uspokoił się w kwestii zmian klimatu Ziemi. Politycy zgodnie przyznali, że należy zmienić nasz model gospodarki i odejśc od spalania paliw kopalnych, będących główną przyczyną emisji dwutlenku węgla i ocieplania klimatu. Lecz za deklaracjami polityków nie nadąża świat biznesu, który chce jeszcze jak najwięcej zarobić na paliwach kopalnych.

W 2016 roku rozstrzygnie się przyszłość węgla brunatnego na Łużycach. Zamiast zamknąć tamtejsze kopalnie i elektrownie, koncern Vattenfall chce sprzedać je po jak najlepszej cenie. Nowy właściciel przedłuży niedemokratyczny i zabójczy dla klimatu proceder o całe dziesięciolecia. Zakup tej kopalni byłby największą inwestycją w wydobycie węgla w całej Europie. Pociągnąłby za sobą kolejne przesiedlenia ludności, budowę nowych elektrowni węglowych, zanieczyszczenie wody pitnej i klimatyczną katastrofę.

Latem zeszłego roku ponad 1500 osób uczestniczyło w akcji Ende Gelände, zajmując koparki i zatrzymując wydobycie węgla w kopalni odkrywkowej Garzweiler w Nadrenii. To był dopiero początek. W 2016 roku, 13-16 maja, spotkajmy się na Łużycach.

Trwa mobilizacja do zdecydowanych i odważnych działań na rzecz ratowania klimatu Ziemi. To ostatnia chwila, by powstrzymać nieodwracalne zmiany, które zamienią naszą planetę z niemożliwą do życia. Nie czekaj na zmianę. Bądź zmianą!

Więcej na stronie mobilizacyjnej - https://www.ende-gelaende.org/pl/ oraz na stronie https://klimatycznaedukacja.pl/.


Fotogaleria:


Wiadomość pochodzi z serwisu wspolnaziemia.org